Vriten me armë 27 persona në Chicago

skene

Numri i vrasjeve në shtetin amerikan Chicago është rritur me më shumë se 50 për qind prej vitit të kaluar, teksa 27 të vrarë me armë u regjistruan vetëm në fundjavën e Krishtlindjeve.

Shtatë nga viktimat ishin vrarë brenda 48 orëve, njoftonte policia e Chicago, teksa numri i përgjithshëm i të vrarëve këtë vit arrinte në 745, në një rritje prej 56 për qind nga 476 për të njëjtën periudhë vitin e kaluar.

Vrasja e fundit ishte ajo e një 18-vjeçari i qëlluar disa herë me armë, në kabinën e makinës së tij natën e të dielës. Gjatë Krishtlindjeve të vitit të kaluar u qëlluan me armë 30 persona nga të cilët vdiqën gjashtë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ema lë në ‘hije’ Adelinën e Zanfinën

Adelina dhe Zanfina Ismaili janë dy këngëtaret tona të njohura, të cilat...
Read More