Viza amerikane, ambasada e SHBA jep një njoftim të rëndësishëm për familjet shqiptare

Ambasada amerikane në Tiranë ka përcjellë sot këshillën e radhës për familjet shqiptare që kërkojnë viza amerikane.

“Lexoni këshillën time për sot: “Në më të shumtën e rasteve, çdo pjesëtari të familjes i duhet një peticion imigrimi më vete. Sigurohuni që peticioneri juaj në SHBA të lexojë me kujdes rregullat përpara së të dërgojë aplikimin për familjen tuaj.”, shkruan ambasada amerikane.

Njoftimi i mëposhtëm me grafikë nga amabasada:

Pyetja nga qytetarja: Bashkëshorti im ka dorëzuar një peticion për vizë emigruese për mua. A është automatikisht, djali im në peticionin tim?

Përgjigja e Ambasadës: Jo, secili prej jush ka nevojë për peticion më vete. Ai duhet të dorëzojë një peticion tjetër për djalin tuaj pranë USCIS.

Shkruar Nga
More from Revista User

Për një lëkurë sa më përfekte, Victoria Beckham zbulon sekretin

Kur Victoria Beckham ju tregon këshillat e bukurisë, ju merrni lasin dhe...
Read More