Viti i Ri nis me lëkundje tërmeti

termet-620x330

Instituti i Gjeoshkencave ka regjistruar lëkundje tërmeti me magnitudë 2.8 në Detin Adriatik, 5 km në perëndim të Velipojës në Shkodër.

Lëkundjet e tërmetit janë regjistruar mëngjesin e 1 Janarit 2017 në orën 08:38 minuta dhe thellësia ka qenë 2 km.

Ndërkohë në Elbasan më 30 dhjetor 2016 janë regjistruar dy lëkundje të lehta tërmeti në Belsh dhe Mollas të Elbasanit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Cipras: Mund të jetojmë paqësisht në Ballkan

Vetëm nëpërmjet bashkëpunimit, solidaritetit dhe respektit ndaj së drejtës ndërkombëtare dhe marrëveshjeve...
Read More