Vendet më bukura dhe me çmimet më të lira, që mund të vizitohen

Mendoni të udhëtoni në Botë dhe nuk keni shumë para. Atëherë është gjetur një zgjidhje perfekte. Me vende të bukura dhe çmime të lira.

Forumi Ekonomik Botëror për Udhëtime dhe Turizëm ka bërë një raport për shtetet më të lira në botë, ku Irani ndodhet në vendin e parë.

“Telegraph.co.uk” sjell 20 vendet më të lira në botë për t’i vizituar, duke marrë parasysh çmimet, përcjell albinfo.ch.

Por, çmimet që janë të lira, nuk do të thotë se këto vende janë për mos u vizituar. Përkundrazi. Me çmime të arsyeshme mund të vizitoni këto vende të bukura dhe të mahniteni me bukuritë e tyre.

20 shtetet më të lira për t’i vizituar

Irani
Egjipti
Malajzia
Algjeria
Indonezia
Butani
Jemeni
Kazakistani
Tunizia
India
Rusia
Katari
Botsuana
Laos
Mongolia
Guatemala
Arabia Saudite
Tajlanda
Nepal
Sri Lanka

Shkruar Nga
More from Revista User

Kylie Jenner na prezanton me vajzën, Stormi Webster

Stormi Webster lindi disa ditë më parë, por tashmë është në lajmet...
Read More