ShowBizz

Vdes aktorja e famshme

               Publikuar në : 14:59 - 30/04/18 |
mapo.al

Ylli i “Twin Peaks”, Pamela Gidley ka humbur jetën në moshën 52-vjeçare


Aktorja, e njohur edhe për rolet televizive në shfaqje të tilla si CSI: Crime Scene Investigation, The Closer dhe MacGyver, vdiq në shtëpinë e saj.Gidley u quajt gruaja më e bukur në botë pasi luajti rolin e Teresa Banks në filmin ‘Twin Peaks, Fire Walk with Me’ në vitin 1992.


 

 


Etiketa: , , , , , , ,

Pas