Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes, arrestohet 27-vjeçari

dhuna-ne-familje

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit :

Klevis V, 27 vjeç, banues në njësinë Tomin-Dibër.

Arrestimi i tij u bë pasi në Komisariatin e Policisë Dibër, është paraqitur dhe ka bërë kallzim bashkëshortja e tij, shtetasja B.V, banuese në njësinë Tonin-Dibër, se për motive të dobëta, bashkëshorti i saj ka tentuar ta nxjerrë jashtë banesës së tyre, duke ushtruar dhunë fizike ndaj saj.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprën penale “Dhunë në familje”, parashikuar nga neni 130/a, pika 4, të Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

Momente emocionuese për Klaudia Pepën

Nën kujdesin dhe bekimin e koreografit të njohur të “Amici”, Garrison Rochelle,...
Read More