Ushtrimet e duhura për formësimin e vitheve

Ushtrimet bazë të forcimit të vitheve tuaja janë ato që quhen “squats”.

Kjo vë në lëvizje muskujt e vitheve, ato abdominalë dhe kofshëve duke ju falur një trup të tonikuar dhe më të hollë në pjesën e poshtme.

Në videon e mëposhtme jepen 15 variacione të ndryshme të urës që ju ngrenë vithet dhe forcojnë dhe hollojnë kofshët tuaja.

Gjithashtu do të keni një bel më të hollë dhe kurriz më të fortë për një siluetë më të mirë.

Qëndrimi i gjatë ulur, shtrirë, në makinë bën që muskujt gluteal të relaksohen shumë, të varen dhe lëshohen.

Prandaj ushtrimet me urën janë më efektivet për stërvitjet e këtyre muskujve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Flet Elhaida Dani: Më thanë mos merr pjesë në Këngën Magjike, po rrezikon shumë…

Ndërkohë që mes këngëtarëve u diskutua fitorja e Anxhela Përisterit dhe ndarja...
Read More