Ushtria irakiane nis ofensivën ushtarake në Mosul

ushtr

Forcat irakiane kanë filluar një sulm në qytetin e vjetër Mosulit në Irak, me qëllim që të shporrë prej andej forcat xhihadiste të Shtetit Islamik, thuhet në një deklaratë ushtarake.

Qyteti i vjetër historik dhe më i madh pas Bagdadit është qyteti i fundit ende nën kontrollin e militantëve, i cili dikur ishte kryeqyteti i tyre në Irak.

Ofensiva e mbështetur nga SHBA për të futur nën kontroll Mosulin hyri në muajin e saj të nëntë të shtunën.

Shkruar Nga
More from Revista User

Masakrohet një familje në Korçë, grabitësit me armë marrin kasafortën me lekë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në zonën e Korçës....
Read More