Ushtari francez kishte planifikuar sulm terrorist

ushtari

Ish ushtari francez, i cili u arrestua javën e kaluar në afërsi të një baze ajrore, ka pranuar se kishte planifikuar një sulm terrorist.

Siç raporton AFP, i arrestuari është shpallur i paqëndrueshëm mendërisht, ndërsa ai ka pranuar që ka dëshiruar të kryente një sulm terrorist dhe ishte i mbështetur nga ISIS-i.

I dyshuari u arrestua në veriperëndim të Parisit, dy ditë para zgjedhjeve presidenciale franceze dhe në makinën e tij i janë gjetur armë dhe një flamuri i të ashtuquajturit Shteti Islamik.

Shkruar Nga
More from Revista User

Përmbytet Gjirokastra nga reshjet e shumta të shiut

Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që në të gjitha rrugët...
Read More