U hap llogari për gjobat ndaj Xhakës dhe Shaqirit, Zvicra nuk i pranon paratë: Të shkojnë për…

Zvicra nuk e ka pranuar fondin e mbledhur nga shqiptarët për t’i paguar gjobat e futbollistëve të përfaqësueses zvicerane që bënë shqiponjën pas golave ndaj Serbisë në Botëror, raporton Koha.net.

Rilind Reka, një nga nismëtarët e mbledhjes së parave për të paguar gjobën prej 25 mijë frangash të Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Stephan Lichtsteinerit, ka treguar në Facebook se Federata e Zvicrës i ka rekomanduar që paratë e grumbulluara të dorëzohen për ndonjë kauzë të mirë.

“Federata dëshiron që paratë të mos u dorëzohen lojtarëve, por të dhurohen për një kauzë të mirë (që ju mund ta zgjidhni)”, ka qenë përgjigja e Federatës së Zvicrës për Rekën.

Vetë babai i Granit Xhakës, tha se këto para do të shkojnë për tre fëmijë të sëmurë në Shqipëri, Kosovë e Zvicër.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Përse rekomandohet lëngu i kompostos së kumbullës në mbrëmje

Kompostoja e kumbullës është një pije e mbushur plot me minerale dhe...
Read More