Turqia: Nuk ka dallim mes liberalëve dhe fashistit Wilders

erdogan

Turqia vlerëson se nuk ka dallime në mes të partisë që qeverisë Holandën dhe “fashistin” Gert Wilders.

“Shikojeni socialdemokratët dhe fashistin Wilders, nuk kanë dallim, e kanë të njëjtin mentalitet”, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë Mevlut Cavushollu.

Deklarata e Çavushollu vjen pas publikimit të rezultateve nga zgjedhjet parlamentare që janë mbajtur dje në Holandë ku partia Popullore për Liri dhe Demokraci e kryeministrit Mark Rutte, transmeton AFP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gjenerali amerikan: Nëse ne dëshirojmë, mund të vrasim Kim Jong Un-in

Gjatë fundjavës fluturuan dy aeroplanë bombardues amerikanë mbi gadishullin korean - si...
Read More