Turqia goditet sërish nga një sulm me bombë, humbin jetën disa persona

jemen-sulm-me-bombe-shperthim-viktima-660x330

Turqi është goditur sërish mëngjesit e sotëm nga një sulm me bomba, ku nga të dhënat e para dyshohet se disa persona kanë humbur jetën.

Mësohet se shënjestër e sulmit ka qenë një autobus që po transportonte ushtarë. Në momentin e shpërthimit, autobusi ndodhej pranë një kampusi universitar në qytetin e Kayserit.

Agjencia e lajmeve “Dogan” tha se shpërthimi u shkaktua nga një autobombë.

Shpërthimi vjen një javë pasi 44 persona u vranë nga një sulm me bomba në Stamboll pranë stadiumit të Beshiktashit.

Shkruar Nga
More from Revista User

6 të rinj bien në pranga, nuk lejuan Forcat Speciale të bënin kontrolle

6 të rinj kanë janë prangosur pasi kundërshtuan punonjësit e policisë dhe...
Read More