Trump nënshkruan protokollin: Mali i Zi muajin tjetër anëtar i NATO-s

donald-trump

Presidenti i SHBA Donald Trump ka nënshkruar protokollin me të cilën Washingtoni mbyllë procedurat për pranimin e Malit të Zi në NATO.

Shtëpia e Bardhë ende nuk e ka kumtuar lajmin për nënshkrimin e protokollit. Mali i Zi pritet të behet anëtar i plotë i NATO’s në fund të muajit maj në Samitin e Brukselit. Spanja dhe Holanda dy anëtare tjera të NATO’s ende nuk i kanë përmbyllur procedurat për pranimin e Malit të Zi në këtë aleancë ushtarake.

Shkruar Nga
More from Revista User

Metroja e Moskës, si një pallat mbretëror. Fotot që pushtuan rrjetin

Pamje mahnitëse janë këto që zbulohen nga metroja e Moskës. [ngg_images source="galleries"...
Read More