Trump: Do të bëjë gjithçka për paqe mes Izraelit dhe Palestinës

trump

Presidenti amerikan Donald Trump ka premtuar se do të bëjë gjithçka që nevojitet në një ndërmjetësim për paqe ndërmjet Izraelit dhe Palestinës.

Shefi i shtetit amerikan këtë e ka thënë në një takim me presidentin palestinez Mahmud Abbas në Shtëpinë e Bardhë megjithëse nuk ka saktësuar se si synon të rikthejë bisedimet ndërmjet dy palëve.

“Do të bëjë çdo gjë që është e nevojshme … Unë do të ndërmjetësoj dhe do të kemi sukses në këtë,” i tha Trump Abbasit, raporton Rojters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vit i ri, koha për pastrim

Kaluan festimet, ushqimet, konsumi por ngelet dhe rrëmuja. Është tamam koha për...
Read More