Tronditet sërish Londra, 5 sulme me acid brenda natës

Dy burra në një motoçikletë kanë kryer pesë sulme acide në një kohëzgjatje prej 90 minutave në të gjithë Londrën Lindore mbrëmë duke lënë një viktimë me lëndime katastrofike.

sulm 1

Picture 1 of 9

Banda u tërhoq pranë pesë burrave nga ora 10.25 deri në orën 11.37 dhe i mbuloi fytyrat me lëng që djeg mishin, shkruan Daily Mail.

Shumica e viktimave mendohet të jenë shoferë të shpërndarjes së ushqimit – një u la me dëmtime të rënda dhe një tjetër u filmua me acid të derdhur në sytë e sytë.

Pesë sulmet u zhvilluan në rrugët e Stoke Newington, Hackney dhe Islington dhe të gjitha besohet të jenë të lidhura.

Scotland Yard tha sot se një adoleshent është arrestuar me dyshimin për lëndime të rënda trupore dhe grabitje – por një i dyshuar tjetër mbetet në arrati.

Shkruar Nga
More from Revista User

Angelina Jolie ka filluar të rimarrë vetën, ja sa bukur duket afër djalit të saj

Ajo është një nënë shumë e përkushtuar. Pas ndarjes nga bashkëshorti i...
Read More