Të sharat lehtësojnë dhimbjen fizike

shara

“Të bërtiturit ju bën mirë”

Është një arsyetim që shpesh e dëgjojmë për të sharat, e së fundmi një studim ka treguar që shprehja e emocioneve përmes të bërtiturave dhe sharjeve ndihmon në shërimin e zemrës dhe lehtëson dhimbjet.

Hulumtuesit kanë deklaruar që në qoftë se të sharat përdoren për të tërhequr vëmendjen, mund të përfitojmë prej kësaj.

Tutje ata kanë thënë që përdorimi i këtyre fjalëve ndihmon me shqetësimet sociale afatshkurtra.

Megjithatë përdorimi i tepruar mund të largoj këtë efekt.

Rezultatet e hulumtimit të zhvilluar nga Massey University, tregojnë që mallkimet ndihmojnë me lehtësimin e dhimbjeve fizike.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kështu dukej Miriam Cani 14 vite më parë

Këngëtarja Miriam Cani njihet si një prej emrave më simpatik të estradës....
Read More