Të dy akuzohen për vrasje por Putini dhe Princi i Kurorës Saudite duken si ‘vëllezër gjaku’

Si presidenti rus, Vladimir Putin, ashtu dhe Princi i Kurorës Saudite, që të dy janë akuzuar për vrasje, por ata e kanë tokur me njëri-tjetrin në samitin e G20-ës.Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman, i dha Vladimir Putinit dorën në një skenë të jashtëzakonshme gjatë samitit të udhëheqësve të “G20” në Argjentinë.

Salman, i akuzuar nga bashkësia ndërkombëtare për urdhërimin e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, është lënë në këmbë vetëm, pasi udhëheqësit e botës e kanë bojkotuar atë në një dhomë takimi, përpara se Presidenti rus të arrinte.

Po ashtu edhe Putini, është ballafaquar me pretendime dhe akuza se urdhëroi sulmin nervor ndaj ish-agjentit Sergei Skripal në Britani. Por kreu i shtetit rus i zgjati në takim dorën e tij princit Saudit i cili e mori me entuziazëm para se të uleshin me buzëqeshje të gjera në fytyrë.

Udhëheqësi rus gjithashtu është vënë nën presionin në rritje në ditët e fundit, pasi anijet luftarake u përplasën, u gjuajtën dhe pastaj u kapën tre anije ukrainase në ngushticën Kerç, në një përshkallëzim serioz të tensioneve rreth Krimesë./Përgatiti: Mapo.al/ Burimi: Daily Mail/

 
 
6846458-6447191-image-a-40_15435953293246847346-6447191-Leaders_from_the_world_s_20_wealthiest_countries_pose_for_a_grou-a-41_15435953293296847348-6447191-Trump_also_swapped_words_with_British_Prime_Minister_Theresa_May-a-4_15436003158766847350-6447191-Salman_had_cut_a_lonely_figure_at_the_summit_until_the_arrival_o-a-44_15435953293326847396-6447191-Donald_Trump_had_been_due_to_meet_with_Vladimir_Putin_at_the_sum-a-2_15436003158726847430-6447191-French_President_Emmanuel_Macron_US_President_Donald_Trump_and_J-a-38_15435953293096848002-6447191-image-a-47_15435958283466848004-6447191-Despite_smiles_during_the_group_photograph_world_leaders_are_rep-a-3_15436003158746848006-6447191-image-a-46_15435957577556848218-6447191-image-m-54_15435960721966848424-6447191-image-a-58_15435963559736848428-6447191-image-a-57_15435963466176848540-6447191-image-m-62_15435964841556848542-6447191-image-a-61_15435964793896848602-6447191-Chinese_leader_Xi_Jinping_also_attended_the_summit_which_took_pl-a-7_15436003158786848606-6447191-image-a-77_15435969495066848940-6447191-Canadian_Prime_Minister_Justin_Trudeau_shakes_hands_with_a_digni-a-6_15436003158786848944-6447191-World_leaders_and_powerful_economic_figures_wave_to_the_cameras_-a-5_15436003158776849124-6447191-image-a-90_15435981420176849126-6447191-Ivanka_Trump_the_President_s_daughter_and_close_adviser_was_also-a-10_15436003158816849128-6447191-Wives_and_partners_of_some_of_the_G20_leaders_including_US_first-a-8_15436003158796849132-6447191-First_lady_Melania_Trump_and_Argentina_s_first_lady_Juliana_Awad-a-9_15436003158816849932-6447191-image-a-92_15435983408796849934-6447191-image-a-93_15435983759006850432-6447191-Leaders_gather_for_a_Fair_And_Sustainable_Future_meeting_during_-a-1_15436003158706851662-6447191-image-a-25_15436018578566851670-6447191-image-a-20_15436016785366851712-6447191-image-m-23_15436017483326851722-6447191-image-a-18_15436016339476851726-6447191-image-a-13_15436014182386851734-6447191-image-a-11_15436010987416852338-6447191-image-a-34_15436024761796852352-6447191-image-a-28_15436021210316852432-6447191-image-a-33_15436023247826852436-6447191-image-a-30_15436022228116852710-6447191-image-a-36_15436028014616852838-6447191-image-a-38_15436029577236853972-6447191-image-a-50_15436066539486854062-6447191-image-a-44_15436060504766854068-6447191-image-a-40_15436059826636854070-6447191-image-a-46_15436061144906854332-6447191-image-a-47_15436063283226854336-6447191-Military_police_stand_ready_to_clash_with_demonstrators_around_G-m-53_1543607494259
 

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Piramida e shpirtrave

    Nga Diana Çuli - Romani i sapobotuar i Virgjil Muçit Piramida e...
Read More