Sulme vdekjeprurëse nga peshkaqenët në Australi, vendi merr masa

laeticia-brouwer

Australia do të shqyrtojë të gjitha mundësitë për të ndaluar sulmet e peshkaqenëve pas vdekjes së një vajze adoleshente, thotë qeveria.

Laeticia Brouwer, 17 vjeçare u sulmua për vdekje nga një peshkaqen të hënën, derisa po bënte sërf në Australinë Perëndimore.

Ky është sulmi i tretë vdekjeprurës në këtë shtet brenda 12 muajve.

Ministri i Mjedisit Josh Frydenberg, tha se Australia do të mendojë për skartim të peshkaqenëve ose futjen e masave të tjera, të tilla si kurthet.

“Do të mirëpresim çdo propozim për të vënë jetën e njeriut në rend të parë,” tha Frydenberg.

“Kjo mund të përfshijë përdorimin e daulleve të teknologjisë së re, rrjetat, gjuetinë reduktuese ose masa të tjera të cilat Australia perëndimore i sheh të arsyeshme”, shtoi ai.

Shkruar Nga
More from Revista User

Migrantët në Greqi pa kujdes të duhur shëndetësor

Refugjatët dhe migrantët në Greqi, marrin pak ose fare shërbime mjekësore, ka...
Read More