ShowBizz

Sopranoja: Më kërkuan të ndryshoj fustanin me ngjyrat e BE-së

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:10 - 26/03/19 |
mapo.al

Sopranoja britanike Anna Patalong pretendon se i është kërkuar të ndryshojë fustanin me ngjyrat e Bashkimit Evropian gjatë një koncerti në Royal Albert Hall të Londrës, nën argumentin se linte vend për keqinterpretime. Sopranoja e veshi fustanin me ngjyrë të verdhë dhe rrip blu në shfaqjen e saj të gjashtë, që u mbajt të shtunën. Sipas saj, producenti i kërkoi që të dielën të vishte një tjetër fustan, pasi ngjyrat ishin tepër provokative.


Por producenti Raymond Gubbay tha për “BBC” se kishin marrë një ankesë nga një anëtar i publikut rreth veshjes, por kjo nuk luajti një rol në vendimin e tyre për t’i kërkuar Patalong që të përzgjidhte një veshje tjetër. Sipas tij, vendimi erdhi për shkak se dëshironin që soprano të vishte një fustan të kuq që e kishte veshur në dy mbrëmjet e mëparshme, duke e konsideruar si më të përshtatshme për një koncert klasik.


<
>
anna-pantolog ana-patalong
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas