Shtatë mënyra për ta motivuar vetën dhe të tjerët

Puna për të gjithë ka momente kur kthehet në rutinë.

Edhe punëtorët më të mirë i kanë të pashmangshme momentet jo të mira në punë.

Arsyet janë të shumta. Por të shumta janë edhe gjërat që mund t’i bëni për të ndryshuar disponimin tuaj për mirë – dhe jo vetëm tuajin por edhe të kolegëve përreth.

Ejani në punë me disponim të mirë

Menaxhoni me energjinë tuaj, ashtu si menaxhoni me kohën tuaj

Shpenzoni kapacitet tuaja me karar

Bëhu energjik/e

Kupto çfarë dëshiron

Zbulo cilat janë qëllime tuaja në punë

Largohu nga personat me energji negativ.

Shkruar Nga
More from Revista User

Efektivët e ushtrisë forcojnë argjinaturën e Pentarit me 2 mijë thasë me rërë

Forcat e Armatosura kanë punuar gjatë natës për forcimin e argjinaturës e...
Read More