Shqiptari gjen ish-gruan me të dashurin e ri në banesë, çmendet nga xhelozia dhe…

ITALI- U përpoq të vriste rivalin e tij në dashuri, duke e goditur në kokë me një tufë çelësash, por shqiptari e pëson keq. Protagonist i kësaj ngjarje në Frignano të Italisë, u bë Aleks Hoxha, banor në Acerra, i cili përfundoi në burg për tentativë vrasje dhe për përndjekje.

‘Il mattino’ shkruan se 33-vjeçari shqiptar u fut në shtëpinë e ish-gruas së tij, ndërsa aty gjeti të dashurin e saj të ri. Kur u përball me këtë skenë, nuk e ruajti dot qetësinë, ndërsa nxori nga xhepat e xhaketës një tufë me çelësa dhe qëlloi të dashurin e ish-bashkëjetueses, në sy të vajzës së tyre 4-vjeçare.

Ndonëse shqiptari tentoi të largohej nga vendngjarja, u kap nga policia teksa hynte në makinë. Fill pas kësaj ngjarje, gruaja denoncoi në polici makthin që kishte kaluar nga shqiptari në 12 muajt e fundit. Ajo kishte pohuar para karabinierëve se ishte kërcënuar dhe përndjekur çdo ditë nga Hoxha. Shqiptari tashmë ndodhet pas hekurave.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bahrejn: Është shkatërruar një celulë “terroriste” me 14 anëtarë

Autoritetet në Bahrejn thonë se e kanë shkatërruar një celulë “terroriste” me...
Read More