Shkodër, tre të armatosur lidhin e vjedhin çiftin e të moshuarve

policia-kruje-1240x620

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Shtoj i Ri të njësisë Rrethina, në Shkodër.

Një burrë i moshuar, identifikuar si Gjergj Marinaj, 78 vjeç është dhunuar nga 3 grabitës që kanë hyrë me armë në shtëpinë e tij duke i marrë 850 euro.

Kryefamiljari thotë se grabitësit, sipas tij, persona të armatosur i kanë goditur dhe lidhur. Më pas grabitësit janë larguar rreth orës 02:00.

Të moshuarit jetojnë vetëm pasi fëmijët janë jashtë shtetit.

Policia sapo ka marrë njoftim ka shkuar menjëherë në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë, ndërsa ende nuk ka të dyshuar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vendimi i Gjykatës: Ndërtimi i HEC-ve në Valbonë i ligjshëm

Gjykata Administrative rrëzon padinë e banorëve për ndalinimin e ndërtimit të HEC...
Read More