Shiten drogën e rreme, si ilaç kundër kancerit

policia-spanjolle

Dy profesorë universitar në Spanjë dhe tre persona të tjerë, janë akuzuar me dyshimin e shitjes së drogës së rreme për trajtimin e kancerit, në sajë të të cilit mashtrim ata e kanë fituar mbi 600.000 euro, njoftoi sot policia spanjolle.

Sipas policisë, ata kanë pranuar ankesa të shumta nga qytetarët që blerë substancën. Vetëm njëri nga viktimat për vajzën e tij, kishte paguar për ilaçin e rrem më shumë se 25.600 euro, raporton AFP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bota është plot me miq të rremë, 15 leksione që duhet t’i mësoni para moshës 30-vjeçare

Cilat janë ato leksione të cilat patjetër duhet t’i mësoni para moshës...
Read More