Shemben 3- katet e pallatit 24-katësh tek Shkëmbi i Kavajës, shpallet në kërkim pronari

shem

Policia e Durrësit ka filluar procedimin penal dhe po punon për kapjen shtetasit Enver Shala, i cili është pronar i një pallati tek Shkembi i Kavajës, tre katet e të cilit u shembën një ditë më parë, pasi ishin ndërtuar në mënyrë të paligjshme.

Policia e Durrësit thotë se :” Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës filluan proçedimin penal dhe po punohet për kapjen e shtetasit E.Sh. 49 vjeç, banues në Durrës. Më datë 17.02.2017, ora 13:15, tek Shkëmbi i Kavajës, pronë e shtetasit të mësipërm, janë shëmbur tre katet e fundit, duke rrezikuar jetën e banorëve. Fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale.”

Tre katet e fundit kanë qenë me konstruksione metalike, të papërfunduara punimet, pasi nuk dispononte leje ndërtimi.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale “Shkatërrimi I pronës nga pakujdesia” dhe

“Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” parashikuar në nenet 161 dhe 289 të Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

Drogë në ambientet e brendshme të burgut, nisin hetimet

Një sasi lënde narkotike është zbuluar në ambientet e brendshme të Burgut...
Read More