ShowBizz

Rrobat e banjos, ja çfarë propozojnë stilistët për verën e 2018-ës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:19 - 05/07/18 |
mapo.al

Tashmë stina e pranverës ka trokitur, dhe gjithsecilit prej nesh duhet të mendojë rreth trendëve të fundit të rrobave të banjos për 2018 –ën. Por duke zbuluar se cilat janë ngjyrat më në modë të rrobave të banjës gjatë këtij viti, ka ardhur koha për të parë se çdo të paketojmë në valixhen tuaj të udhëtimit gjatë kësaj vere.


Gjithësecili prej jush mund t’i hedhë një vështrim galerisë për të parë një përzgjedhje të rrobave të banjës pranverë –verë 2018.


Stilistët kanë nxjerrë ashtu si çdo vit trendët e reja të kostumeve të banjës, që do t’na duhet të kemi gjatë këtij viti. Trendët më në modë janë kostumet e prera, kostumet marinarë, ngjyrat dhe stampat, rripat, dhe kostumet klasike.


Marka më e mirë për 2018 –ën të rrobave të banjos cilësohet stilisti Versaçe dhe Michael Kors. Plot ngjyra, të rafinuara, joshëse por njëkohësisht edhe komode, me detaje romantike, qëndisje, ngjyra të forta, prerje me bel të lartë apo trupore, këto janë disa nga gjërat më pikante që karakterizojnë kostumet e plazhit këtë verë.


Por cilat rroba banje janë më të përshtatshme për ju gjatë kësaj vere? Kjo është në varësi të trupit tuaj, pasi të gjitha modelet mund të duken shumë bukur këtë vit.

Por ja cilët janë trendët e verë –pranverë të rrobave të banjës për 2018 –ën:

Image

Reçipetat me lidhëse te qafa, sportive, por në të njëjtën kohë shumë të rehatshme. Këto lloj rroba banjash do t’ju bëjnë të ndiheni të sigurtë dhe do të mbrojnë qafën nga djegia e diellit.

Image

Reçipeta me supet jashtë. Ky është stili më i fundit dhe më i pëlqyer nga të gjithë. Mjafton të vishni një fund dhe jeni mëse gati jo vetëm për të bërë xhiro përgjatë bregdetit, por edhe të shkoni për të pirë një kokteil me shoqërinë.

Image

Kanatiere të shkurtër dhe mbathje me bel të lartë. Në fakt kantieret e shkurtra kanë qenë gjithmonë në modë, por të kombinuara me mbathje me bel të lartë, bëjnë veshjen e përsosur për të shkuar në plazh. Ky stil ndër të tjera do të mbuloj dhe defektet trupore.

Por shumë në modë këtë vit do të jenë edhe rripat e lartë, të cilat gjenden në të gjitha versionet.

Image

Ishte paksa e vështirë beteja midis bikineve dhe kostumeve të lidhura, por për sezonin veror 2018 do të jenë përsëri bikinit që do të dominojnë në të gjitha plazhet. Bikinit janë shumë seksi, provokuese dhe femërore. Prandaj edhe bikinit cilësohen si trendi më i veçantë nga femrat gjatë kësaj vere.

Image

 


Etiketa: , , ,

Pas