Rrëmbehet kamioni me 34,000 litra kimikate shpërthyese

Në Belgjikë është vjedhur një kamion që përmban 34,000 litra kimikate për prodhimin e eksplozivëve.

Interpoli ka shpallur alarm dhe se forcat e sigurisë në të gjithë Evropën janë në gatishmëri.

Laura Alonso, një gazetare spanjolle, tha se në kamion ndodhet “radiyacid”.

Mediat belge gjithashtu shkruajnë se policia është vendosur në gjendje gatishmërie në kufijtë e Francës, Luksemburgut, Gjermanisë, Italisë dhe Holandës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Çfarë vendi duhet të vizitosh në vitin 2018 sipas shenjës së horoskopit

Të zgjidhni një udhëtim duke dëgjuar yjet? Kështu ju këshillon Skyscanner… Dashi:...
Read More