Rikthehet sërish i ftohti i acartë, temperaturat deri në – 16 gradë

2200100

Rikthehet acari. E premtja si edhe fundjava do të sjellin rënie të ndjeshme të temperaturave.

Në zonat malore, sipas Meteoalb, temperaturat minimale do të jenë -15 apo -16 gradë celsius dhe ato maksimale në -4 apo -5 gradë C.

Në zonat bregdetare dhe ato të ulëta, temperaturat minimale do të luhaten nga -4 në 2 gradë C dhe maksimalet deri në 8 gradë C.

Era do të fryjë mesatare në tokë. Ndërsa në det me shpejtësi 30 km/h, nga drejtimi Lindor duke gjeneruar et dallgëzim 3 ballë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Presidenti i Koresë së Jugut paralajmëron vizitë në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i ri i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, është zotuar se...
Read More