Qendra e kulturës shqiptare në një foto të 75 viteve më parë

foto-kolloset_1477380517-5683215

“Sa e vështirë të mbledhësh kaq shumë njerëz të shquar në një vend”, – shkruan gazetari i Zërit të Amerikës, Ilir Ikonomi në Facebook duke publikuar foton e mësipërme. Sipas tij fotoja është bërë në shkurt të vitit 1938.

Nëse nuk i njihni aty janë: Gaqo Tashko, Lola Gjoka, Ernest Koliqi, Dom Nikoll Koliqi, Tefta Tashko, Asdreni, Lasgush Poradeci, Gjergji Canco dhe Koço Tashko.

Të gjithë bashkë 75 vjet më parë, në një fotografi para “Kafes së Madhe” në Shkodër, atje ku ishte edhe qendra e artit dhe e kulturës shqiptare.

Shkruar Nga
More from Revista User

Yllka Kuqi feston ditëlindjen, publikon imazhe nga fëmijëria

Përveç këngëtares së njohur Rita Ora edhe një tjetër këngëtare shqiptare sot...
Read More