Princi William i dorëzon Babagjyshit letrën e Georgit të vogël

Princi i vogël George bën mirë të jetë sjellë mirë këtë vit, në qoftë se dëshiron dhuratën e Babagjyshit.

Gjatë një vizite në një treg festiv në Helsinki, Princi William paraqiti letrën e dëftesës së Krishtlindjeve të djalit të tij të vogël, drejtuar Babagjyshit, shkruan DailyMail.

Në letrën e shkruar, i vogli George ka shënuar se ai do të donte të merrte vetëm një gjë në çorapen e dhuratave.

Letra u dërgua nga Princi William i cili bëri një vizitë në tregun e Krishtlindjeve të Esplanade Park në Helsinki, në ditën e dytë të turneut të tij në Finlandë.

Më parë, 36-vjeçari William, u pa duke admiruar një çift kuajsh – si një dhuratë ideale për Charlotten ose George-in e vogël, gjatë një vizite në një festival të teknologjisë në Helsinki të enjten.

William u pa duke luajtur me kuajt e lodrave në festivalin “Slush” që u mbajt në kryeqytetin finlandez në ditën e dytë të turneut të tij.

Babai i dy fëmijëve ishte në elementin e tij pasi ai testoi një kokë realiteti virtual të vendosur në festivalin e teknologjisë “Slush”.
Më herët princi u takua me ish-nënkryetarin amerikan, Al Gore, kur aktivistja hapi festivalin.

Vetëm për pak vite ngjarja është rritur për t’u bërë një tubim global, duke mbështetur dhe promovuar gjeneratën e ardhshme të sipërmarrësve.

William, i cili po fillon ditën e dytë të një vizite dy-ditore në Finlandë, gjithashtu bisedoi me princin mbretëror të Suedisë, i cili po merr pjesë gjithashtu në festival.

Duka i Kembrixhit kishte udhëtuar nga Londra me letrën që personalisht t’ia dorëzonte vetë Babagjyshit Krishtlindjeve

Më vonë William do të vizitojë një shkollë gjithëpërfshirëse për të parë mënyrat në të cilat sistemi finlandez i arsimit po vë mirëqenien e studentëve dhe mirëqenien mendore në krye të rendit të ditës.

Me përgatitjet e Krishtlindjeve në aktivitet të plotë, William do të shijojë një treg tradicional festiv në qendër të Helsinkit, i cili do t’u japë mundësinë atij dhe familjes të takojnë banorët finlandezë dhe Babadimrit.

George mendon qartë se është duke e merituar dhuratën e tij të dëshiruar, duke rrethuar ‘mirë’ kur u pyet nëse ai sjellë qenë ‘i keq apo i mirë’ këtë vit

Para përfundimit të vizitës së tij, një ish-pilot i kërkimit dhe shpëtimit të RAF, do të takohet me anëtarët e Forcës Ajrore Finlandeze në aeroportin e Helsinkit dhe do të ketë mundësinë të bisedojë me pilotët dhe të shohë një shfaqje të aeroplanëve që fluturojnë.

Në ditën e parë të vizitës së tij dy ditore në vendin skandinav, William u takua me adoleshentët me të cilët luajti një lojë hokej në akull.

William po bën vizitën e tij të parë zyrtare në vendin nordik, i cili po feston 100 vjetorin e pavarësisë së tij me një seri ngjarjesh njëvjeçare.

Udhëtimi është një vizitë tjetër në një shtet të BE-së nga një anëtar i familjes mbretërore dhe ka të ngjarë të shihet si pjesë e udhëtimeve të diplomacisë Brexit të këtij viti, siç janë quajtur nga media, që synon forcimin e lidhjeve me aleatët evropianë të BE-së.

Pavarësisht se në pallatin mbretëror në të cilin jeton, ka vend për qindra dhurata, George zbulon se gjithçka që ai dëshiron për Krishtlindje është një makinë policore përpara se të nënshkruajë emrin e tij në fund.

Dhe princi i ri mendon qartë se ai e meriton dhuratën, ashtu si përgjigjet në krye të letrës ku pyetet nëse ka qenë ‘i apo pa-sjellshëm’ gjatë vitit, dhe katërvjeçari është ka rrumbullakësuar fjalën ‘i sjellshëm’.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kur nis muaji Ramazanit? 4 fakte që duhet të dini

[caption id="attachment_60979" align="alignnone" width="696"] Holy koran[/caption] Agjërimi është një nga “Pesë Shtyllat...
Read More