Kryesore

Presidenti Meta nuk dekreton ligjin e parë të ‘Rama 2’, e kthen për rishqyrtim

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:07 - 23/11/17 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin e parë të Qeverisë “Rama 2”. Bëhet fjalë për projekt-ligjin “Për tarifat gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”.


Kreu i Shtetit nuk ka dekretuar ligjin e miratuar nga qeveria “Rama2”, por ka dekretuar kthimin e tij në Kuvend për t’u rishqyrtuar.Por ndërkohë në presidentcë ka mbetur pezull edhe dekreti për Helidon Bendon, shefi e propozuar për SHISH-in nga kryeministri.


Duket se Meta ende nuk është bindur për emrin e Helidon Bendos, pas atij largimi të pasqaruar mirë nga Visho Ajazi Lika.

DEKRETI

DEKRET PËR KTHIMIN E LIGJIT NR. 98/2017 “PËR TARIFAT GJYQËSORE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”.

Në mbështetje të neneve 85, pika 1 dhe 93, të Kushtetutës,

Dekretoj
Kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 98/2017 “Për tarifat gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”.

Nr. Dekretit 10656, Tiranë, më 22.11.2017
dekret

 CLOSE
CLOSE
Pas