Politika

Presidenti Meta merr telegram urimi nga Mbretëresha Elizabeth II

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:45 - 25/07/17 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta ka marrë një telegram urimi nga Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II me rastin e marrjes së detyrës.


Në mesazhin e saj, Mbretëresha Elizabeth II, e uron z. Meta për përurimin e tij si President dhe thekson se bashkëpunimi midis dy vendeve do të vijoj ngushtësisht për të fuqizuar më tej marrëdhëniet.


“Dëshiroj t’ju uroj me rastin e përurimit Tuaj si President i Republikës së Shqipërisë! Unë dhe Qeveria ime presim të vazhdojmë bashkëpunimin tonë të ngushtë dhe të fuqizojmë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve tona. Ju përcjell Ju dhe popullit të Republikës së Shqipërisë urimet e mia më të mira për të ardhmen”, – shkruhet në mesazhin e Madhërisë së Saj, Mbretëreshës Elizabeta II.

CLOSE
CLOSE
Pas