Policia rrethon fisin Haka, arrestohet ‘i forti’ i Krujës

Forcat Speciale, FNSH dhe RENEA, po zhvillojnë një operacion në fshatin Nikël të Krujës për kapjen e personave të dyshuar.

Sipas informacioneve paraprake është ndaluar shtetasti F. Haka, i konsideruar si person i rrezikshëm dhe person i kërkuar nga policia.

Në operacionin që ka nisur rreth orës 5 të mëngjesit marrin pjesë një numër i madh efektivësh policie dhe me mjete të blinduara.

“BalkanWeb” raporton se në krye të operacionit është vetë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu.

Policia vijon kontrollet për kapjen e personave të dyshuar si dhe për armë e drogë. Po kështu mësohet se janë shoqëruar disa persona të fisit Haka.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Patriarku Kirill i Rusisë dhe Zgjimi i traditës Ortodokse në Shqipëri

Nga Pirro Prifti Vizita e Patriarkut të Rusisë Kirill (ose Ciril, sipas...
Read More