Plagos 30 vjeçarin në Kavajë, autori kapet për 15 minuta

policia-kruje-1240x620

Një 30 vjeçar është plagosur me armë zjarri, ndërsa policia ka identifikuar dhe kapur autorin për 15 minuta.

Plagosja ka ardhur si pasojë e një konflikti të çastit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:30, në rrugën “Andi Dervishi” ndërsa A. K., 30 vjeç, i cili është dërguar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Specialistët e Komisaraitit të Kavajës kanë bërë të mundur identifikimin dhe kapje në flagrancë të autorit të kësaj vepre, shtetasin: Eduart Kollcaku, 34 vjeç.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestrar një armë zjarri pistoletë, tip “TT”, model 56, me një krëhër dhe 3 fishekë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Tepelenë, ishte në kërkim arrestohet pas 6 muajsh

Policia e Tepelenës ka arrestuar një 50- vjeçar i cili ishte shpallur...
Read More