Përplaset autobusi me të rinj, 16 të vdekur dhe 40 të plagosur

AUTOBUZI MERR FLAKE NE KRUJE - Autobuzi i cili eshte djegur ne qender te Krujes si pasoje e shperthimit te motorit. Brenda ne autobuz ndodheshin 31 pasagjere besimtare dhe prifterinj te Kishes Ungjillore te Vlores, ku si pasoje e shperthimit ka humbur jeten nje person dhe 11 te tjere jane plagosur./r/n/r/nTHE BUS BURNED IN KRUJA - The bus that was burned in the center of Kruja as a result of the explosion of the engine. Inside the bus were 31 passengers and pastors believing Evangelical Church of Vlora, where as a result of the outbreak a person has lost their lives and 11 others were injured.

16 të rinj të vdekur dhe 40 të tjerë të plagosur ishte bilanci i një aksidenti tragjik të ndodhur në Itali, ku një autobus i një akademie sportive hungareze u përplas me bordurat anësore të rrugës.

Të vdekur janë nga 14 deri në 18 vjeç dhe ajo që e bën akoma më shumë tragjike ngjarjen është fakti se pjesa më e madhe e kufomave janë djegur dhe për identifikimin e tyre nevojiten testet e ADN-së.

Në momentin e përplasjes në autobus ndodheshin 56 persona. 40 të tjerët kanë mbetur të plagosur, ku 13 prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore.

Autoritetet italiane kanë mbyllur përkohësisht rrugën dhe po hetojnë shkaqet e aksidentit. Paraprakisht dyshohet për një përgjumje të drejtuesit të autobusit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nuk ju zë gjumi natën, ja çfarë duhet të bëni

Ka kaluar koha e gjumit e t’i e di se nuk duhet...
Read More