Përgjegjës për 3 mijë vrasje, El Chapo ka një kërkesë në gjyq: Dua të…

Vrasje, pastrim parash, trafik droge, trafik armësh- këto janë akuzat që rëndojnë mbi trafikantin më të madh në botë, meksikanin El Chapo Guzman. 61-vjeçari po gjykohet nga drejtësia amerikane.

Por gangsteri ka vetëm një dëshirë: I mungon gruaja.

Që prej arrestimit në janar të vitit 2017, ai nuk e ka takuar gruan e tij, Emma Coronel Aispuro, 29 vjeç. Hetuesit druhen se ai mund t’i përcjellë asaj ndonjë mesazh.

Por tashmë baroni i drogës, që po gjykohet në Nju Jork, thotë se thjesht do që ta përqafojë njëherë të shoqen.

Avokati kërkon që ai thjesht ta përqafojë atë në momentin që futet në sallën e gjyqit. Vendimi nuk është marrë akoma.

El Chapo ka trafikuar tonelata me heroinë dhe kokainë drejt SHBA, duke fituar miliarda. Pavarësisht se pasuria e tij nuk dihet, ai mendohet se ka qenë njeriu më i pasur në botë në një moment.

El Chapo është përgjegjës për 3 mijë vrasje. Ai vetë thuhet se ka dhënë urdhër për ‘vetëm’ 33 vrasje.

El Chapos Ehefrau Emma Coronel Aispuro (29) mit dem Anwalt ihres Mannes, Eduardo Balarezo

Shkruar Nga
More from Redaksia

Ky është parlamenti shqiptar: Fotoja që po bën xhiron e botës

  Opozita shqiptare doli të enjten para Kuvendit të Shqipërisë në protestë....
Read More