Parashikimi i motit për sot pasdite e nesër, rikthehet acari dhe reshjet

Edhe gjatë ditës së sotme dhe nesër deri në pasdite moti do të jetë i thatë dhe nuk priten reshje. Por nga pasditja e ditës së nesërme pritet rikthimi i shirave.

1-1

Picture 1 of 4

Fillimisht reshje do të ketë në Shkodër, por që pritet të shpërndahen në të gjithë Shqipërinë.

Më poshtë keni parashikimin e motit për sot pasdite dhe nesër nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje, përjashtuar fundin e ditës së nesërme, kur do të fillojnë që të shfaqen reshje të izoluara, kryesisht në qarkun e Shkodrës. Në tabelë tregohet respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 2 °C / 12 °C

në vendet e ulëta: -1 °C / 11 °C

në vendet malore: -2 °C / 6 °C.

Era

Sot pasdite dhe nesër do të fryjë e lehtë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Në vitin 2018, kësaj shenje të horoskopit do t’i marrin fund hallet

Fundi i 2017-ës të gjen të lodhur. S’ka nevojë për lojëra fjalësh,...
Read More