Parandalohet një sulm me makinë në Belgjikë

policia-belge

Një person është arrestuar nga autoritetet në Belgjikë nën dyshimin se ka tentuar ta shtypë turmën me makinë në qytetin Antwerp të Belgjikës.

Zëdhënësi i policisë siç raporton BBC ka thënë se makina mbante targa të Francës dhe ishte duke lëvizur me shpejtësi të madhe.

Një person i maskuar është arrestuar,” tha zëdhënësi në një konferencë shtypi në televizion në Anwerp.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vendet më të pasura në botë

Katari, Luksemburgu dhe Singapori kanë një të përbashkët. Mund të jenë ndër...
Read More