Pakistan, dhjetë të vrarë nga bomba në protestën e Lahore

2417852

Një motoçikletë bombë goditi dje në një protestë farmacistësh në Lahore në verilindje të Pakistanit, duke vrarë të paktën dhjetë njerëz e duke plagosur rreth 60. Mes të vrarëve ishin dhe dy oficerë të policisë, sipas ministrit të mbrojtjes, Khawaja Asif.

Përgjegjësia për sulmin u mor nga një fraksion i militantëve Talibanë, Jamaat-ur-Ahrar, të cilët thanë se sulmi ishte në kundërpërgjigje të operacioneve ushtarake të Pakistanit në rajonet tribale në kufi me Afganistanin.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rama për maturantët: Kini durim për raundin e dytë të regjistrimeve

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar sot të gjithë maturantëve me një...
Read More