“Pak ajër, dua të jetoj! Ejani…Kjo zemër sonte ç’ka me mua?!”

Adela Xhamani ishte një personazh mediatik tepër i dashur për publikun shqiptar.

Bukuroshja nga Kavaja ndërroi jetb dje në mègnjes si pasojë e një ataku kardiak. Ajo jetonte e vetme në zonën e Freskut në Tiranë, ndërsa më 15 nëntor priste të niste emisionin e saj në FaxNews, “Shtëpia e Adelës”.

Ngushëllime të pafundme për familjen dhe miqtë e saj po bëhen në rrjete sociale.

Një poezi për Adelën po bëhet virale, vargje të ndjera që i kanë dedikuar vajzës së bukur nga Kavaja e cila shëmbi një mentalitet me guximin dhe zgjuarsinë e saj, për t’u bërë pjesë e spektaklit.

Ja vargjet për Adelën:

Fund i endrres…

Nga drithma e forte fryma u ftoh,

Nje ze i mekur ndihme kerkoi,

Pak ajer, dua te jetoj,

Ejani, mos me lini te shkoj!

Kjo zemer sonte c’ka me mua?!

Gulçon e rreh si trokth i marre.

Mos ndal dita pa aguar

Prit gjersa nena te kete ardh’.

Endrra ne mes u shua e vrare,

Mes lendinash me lule te thara,

Pushoi se rrahuri ora e saj.

Ne kete dite fund tetori.

E qeshura syte do na ndricoje,

E zeri ne veshe do na kumboje,

Pa fjale serish do kuvendoje,

Ajo nga lartesite e tjetres bote.

Nela T. Llupo

Sot ish-banorja e “Big Brother Albania 2”, njeheresh gazetare mjaft e zonja e showbizzit shqiptar, do te prehet ne qytetin e saj te lindjes, Kavaje.

Shkruar Nga
More from Revista User

Refugjatët më kriminelë se gjermanët?

Para dy javësh një burrë ka përdhunuar një 23-vjeçare në Bonn, e...
Read More