Observatori sirian: Damasku po zhvillon bombardime me bomba thërrmuese

auto_unnamed1491837178

Bombardime intensive ma avionë dhe artileri nga ana e regjimit të Damaskut janë duke u zhvilluar në Siri në zonat jashtë kontrollit të forcave besnike të Asadit, Dara, Hama, Idlib dhe Alepo, njofton Observatori sirian për të drejtat e njeriut.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH) në bashkëpunim me burime spitalore dhe ushtarake në terren thekson se “këto sulme po zhvillohen me armë konvencionale, por edhe me armë të konsideruara ilegale nga ligjet ndërkombëtare, si bombat me napalm apo bomba thërrmuese”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Aksident i rëndë me autobus, 13 të vdekur dhe 30 të plagosur

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën ndërsa më shumë se 30...
Read More