Një urim ”i veçantë” nga New York për Vladimir Putin

1

Dje presidenti i Rusisë kishte ditëlindjen dhe mbushi 64 vjeç. Por urimi më i veçantë i erdhi nga ura Manhattan në New York.

Një poster i madh me përmasat 6 dhe 9 metra me një imazh gjigand të Vladimir Putin u shfaq mbi urë, posteri mbante në sfond flamurin rus dhe atë sirian dhe në mënyrë ironike shkruan “Peacemaker”.

ishin këto urimet e para për liderin e Kremlinit i cili mbushi 64 vjeç duke tërhqeur vëmendjen e të gjithëve.

Një dëshmitar për mediat amerikane thotë se ishin dy të rinj të cilët me shumë vështirësi e vendosën banderolën por ia arritën qëllimit.

Kujtojmë se marrëdhëniet mes SHBA dhe Rusisë janë të tensionura për çështjen e situatës në Siri e ku madje shtetet vendosën të ndërpresin marrëdhëniet diplomatike.

2

 

3

Shkruar Nga
More from Revista User

Marina përgëzon Luanën, ajo i zbulon sekretin e madh

Motra motrës i nxjerin ndonjëherë edhe sekretet njëra-tjetrës. Kështu ka bërë Luana....
Read More