Një tjetër skandal i Trump…

donald-trump-pointing

Mediat amerikane raportuan një tjetër “skandal” të presidentit Donald Trump. Washington Post shkruan se shefi i Shtëpisë së Bardhë ka patur një sjellje agresive ndaj kryeministrit të Australisë, Malcolm Turnbull. Sipas të përditshmes amerikane, presidenti i ka folur me tone të larta kryeministrit Turnbull dhe më pas i ka mbyllur telefonin. Shkak është bërë insistimi i Turnbull për të lënë të paprekur marrëveshjen për refugjatët të arritur mes Australisë dhe SHBA –së nën administratën e ish –presidentit Obama.

Shkruar Nga
More from Revista User

Paris Jackson në faqe të parë të ‘Vogue’ Australia

Duket e pamundur në këto ditë dhe në këtë moshë për një...
Read More