Nis sot pastrimi i kryeqytetit

veliaj-inspekton-kompanine-publike-eco-tirana-6

Kompania “Eco Tirana” ka nisur sot pastrimin e kryeqytetit. Punonjësit e kompanisë, e cila menaxhohet nga Bashkia e Tiranës dhe e Veronës ka vendosur kontenierët e parë në zonën e Unazës së Vogël, ku nisi projekti i për pastrimin publik të Tiranës.

84 konteinerët e parë janë me ngjyrë të gjelbër, ku është shkruar se duhet të hidhet plastika, letra dhe kanaçe.

Kontenierët janë vendosur gjatë natës në zonën e Unazës së Vogël, ku do të nisë projekti i ri i Bashkisë për pastrimin e Tiranës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bashkëshorti i 12-vjeçares shtatzënë, u përpoq ta prezantonte atë si një 20 vjeçare

Një 12 vjeçare është çuar në martenitet nga bashkëshorti i saj pasi...
Read More