Nga luftërat në Mosul kanë ikur 150.000 njerëz

mosul

Më shumë se 150.000 njerëz kanë ikur në përpjekje për t’u mbrojtur nga luftërat, të cilët po zhvillohen rreth Mosulit perëndimor dhe në vetë qytetin, ku forcat e sigurisë kanë nisur operacionin për marrjen e kësaj pjese të qytetit nga xhihadistët para një muaji, njoftuan të enjten autoritetet irakiane.

Organizata ndërkombëtare për migrim ka bërë të ditur sot të dhënat për zhvendosje sipas të cilave pothuajse 100.000 njerëz kanë ikur, por këto informacione janë të bazuara nga një numër i vogël njerëzish që jetojnë jashtë kampeve, transmeton AFP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Dhjetë përfitimet e ushtrimeve fizike, përveç humbjes së peshës

Përfitimet shëndetësore të cilat i sjell aktiviteti fizik janë të shumta dhe...
Read More