Moti sot

Pas ditëve me diell, ndryshon sërish moti. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon nisjen e reshjeve të shiut që nga dita e sotme, kryesisht gjatë pjesës së dytë të ditës.

moti 1

Picture 1 of 2

Sot (e martë, dt.26)

Priten reshje lokalisht mesatare gjatë pjesës së dytë të ditës në veri dhe reshje të dobëta lokale në qendër dhe jugperendim.
Në Alpe, në lartësi të mëdha, ato do të jenë në formën e borës (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Era do të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nuk jeni të lumtur? Ja kur duhet t’i jepni fund lidhjes suaj

Kur vjen puna te lidhjet dashurore, nuk ka ndonjë udhërrëfyes apo rregull...
Read More