Aktualitet

Meksi: Si e hoqëm yllin nga flamuri kombëtar në 1992 (Dokumenti)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:37 - 15/04/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka sjellë në kujtesë momentin kur ai propozoi në prill të vitit 1992 heqjen e yllit nga Flamuri Kombëtar.


Postimi i plotë i Meskit:
Meqenese u përmend këtu si u hoq ylli nga Flamuri Kombètar në fillim tè prillit 1992…po e tregoj si dèshmitar i atij akti.


Isha une që bëra propozimin me gojë nga vendi….!


Nga krahu i majtè i sallës dikush foli qe duhet me shkrim propozimi dhe une shkruajta me nxitim…siç dhe shihet…dhe nxitova t’ia dorëzoja Kryetarit Z. Arbnori…!


Por prap i njejti zë tha se duhen 25 firma u ktheva tek bankat dhe shumé nga deputetet u afruan dhe fimosèn e dorèzova dhe u miratua…..!”, reagon Meksi.


Etiketa: , ,

Pas