Mbushet kamioni me 1 ton kanabis, shoferi tentoi ta kalonte nga Kakavija në Greqi

droge

Policia greke ka kapur mbi 1 ton drogë në një kamion në Kakavijë.

Mbi një ton kanabis është gjetur nga autoritete doganore greke në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës gjatë një kontrolli rutinë për mjetet që vinin nga Shqipëria. Kanabisi ishte futur i paketuar në frogoriferin e kamionit.

Shoferi i kamioni është arratisur dhe sipas mediave greke është kthyer sërish në Shqipëri nga kufiri.

Operacioni i Policisë greke vazhdon.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Vetëm një plumb dhe situata ndryshon, nëse dridhet Ballkani, dridhet Europa”

[caption id="attachment_49424" align="alignnone" width="620"] Kosovo police officers secure the area where the...
Read More