Mallkimi i shqiptarëve për çekët, turistja rrëzohet në kanionet e Skraparit

kanione1

Një turiste çeke ka pësuar një aksident në kanionet e Skraparit.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 të mbrëmjes së djeshme dhe turistja ka qënë duke shkrepur foto në vendin e quajtur “Legjenda e nuses”.

Policia bën me dije se turistja 73-vjeçare ishte pjesë e një grupi turistësh të cilët po udhëtonin vetëm, pa guidë turistike.

Gruaja ka pësuar disa fraktura dhe pasi i është dhënë ndihma e parë në vendngjarje, është dërguar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

“Më dt.18.4.2017, në Kanionet e Skraparit, në vendin e quajtur “Legjenda e nuses” shtetasia çeke V.M 73 vjeçe, duke bërë foto në natyrë është rrëzuar nga një lartësi 3 m, si pasojë ka pësuar fraktura në pjesë të ndryshme të trupit”,- sqaron policia.

Rikujtojmë që ku aksident i turistes çeke nuk është i pari, pasi vetëm një vit më parë dy turistë çekë në Dukagjin, u plaçkitën dhe u vranë, ndërkohë disa kanë humbur e disa janë mbytur.

Këto aksidente të frikshme ndodhin për shkak se turistët preferojnë të udhëtojnë vetëm pas guida vendase që e njohin territorin shqiptar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Tragjike në Vlorë, adoleshenti mbytet në det

Një 15-vjeçar ka gjetur vdekjen ditën e sotme teksa ishte me pushime...
Read More