“Ky jam unë”, si ka reaguar Çelentano ndaj zërit të Françesk Radit

 

Bashkëshortja e të ndjerit Françesk Radi ka zbuluar se këngëtari i famshëm italian, Adriano Çelentano ka mbetur i mrekulluar kur ka dëgjuar zërin e artistit shqiptar.

Tefta Radi i ka kushtuar të shoqit një libër, ku lexuesi do të njihet më nga afër me jetën dhe krijimtarinë e kantautorit.

Pikërisht në të, janë treguar edhe përshtypjet e Adriano Çelentanos kur ka dëgjuar një CD të dhënë nga miku i Françesk Radit, ku këndon ky i fundit.

“Po ky jam unë, dmth, duhet të jem unë, dmth, nuk jam unë por një që më duket më mirë sesa të isha unë”,-ka thënë Adriano Çelentano për zërin e një ndër personaliteteve më të shquara të muzikës shqiptare.

Françesk Radi, i cili veçohej nga artistët e tjerë për stilin e tij unik, u nda nga jeta 2 vite më parë, në 3 prill të 2017-s.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Haradinaj: Jam shqiptar, nuk jam mysliman! Identiteti kombëtar, i pari

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kosovarët jetojnë një ”botë...
Read More