Kryemadhi ironizon ambasadorët: Vijnë dhe ikin duke qarë nga Shqipëria

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi thotë se ambasadorët e huaj e shfrytëzojnë vendin tonë për axhendat e tyre.

Në një intervistë dhënë në studion e emisionit “Të paekspozuarit” ajo nuk i kurseu batutat për diplomatët e huaj.

“Ambasadorët e shohin Shqipërinë si një axhendë. E shijojnë Shqipërinë me të mirat e saj. Vijnë duke qarë në Shqipëri sepse e mendojnë një vend të varfër, por edhe kur ikin, prapë duke qarë” – tha Kryemadhi duke lënë të kuptohet se diplomatët e huaj përfitojnë personalisht nga qëndrimi në Shqipëri.

Në emisionin e së enjtes ajo bëri akuza të forta ndaj kryeministrit Rama.

“Rama ka makthe dhe frikëra. Rama është një personazh shumë i çuditshëm, dhe nuk e kam kuptuar asnjëherë Ilir Metën se si ia ka dhënë dorën, që kur e propozoi si kryetar bashkie, pasi e pa si model të ri”.

“Ai ka problem me sjelljen dhe jetën e tij, dhe makthet dhe frikërat që ai i ndërton në ambientin e tij ku rrethohet. Rama është edhe fëmijë, edhe burrë, edhe i sëmurë, edhe kriminel. Është edhe nën efektin e substancave” – tha Kryemadhi.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

FOTO REPORTAZH: Në shtëpinë e Agollit, 5 ditë pasi Sadija shkoi te Dritëroi

Nga Blerina Gjoka, Fotot nga Florion Goga  Rikthehem në shtëpinë e shkrimtarit Dritëro...
Read More